Fotovoltaika od A po Z

• Vypracujeme odborný posudek
• Připravíme podklady pro žádost na dotaci Nová Zelená Úsporám
• Vypracujeme žádosti pro vašeho distributora energií
• Vypracujeme kompletní projektovou dokumentaci
• Vypracujeme revizní zprávu

Naše Reference – zde si můžete prohlédnout naše ukončené zakázky

Popis produktu – popis systému Alpha ESS

Dotace a jak na ně – stručný popis jak funguje vyřízení dotace


Proč investovat do FVE

• Smysluplná investice s průměrnou návratností 8 let
• Nezávislost na dodavatelích el. energie a rostoucích cenách elektřiny
• Připravenost na výpadky el. energie
• Technologicky vyspělý a designově povedený systém Alpha Storion
• Životnost celého systému až 30 let
• Možnost modulového rozšíření do budoucna v případě potřeby
• Ekologický a bezúdržbový provoz

Jak to celé funguje?

Primárně se zabýváme instalací soustav hybridních fotovoltaických elektráren. Takováto soustava se skládá z fotovoltaických panelů, měniče a baterií. Panely dodávají stejnosměrný proud, měnič tento proud mění na střídavý s hodnotou napětí 230V, které známe v klasických zásuvkách. Dále se elektronika stará o správné dobíjení a balancování baterií z nichž pak lze čerpat uloženou energii zpět.

V těchto soustavách je priorita využítí maxima sluneční el. energie pro vlastní spotřebu a přebytky ukládat do baterií na „později“. Tedy na chvíle, kdy výkon panelů nedosahuje potřebných hodnot, jako je noc nebo šero. Prioritně čerpáte energii přímo z fotovoltaických panelů, pokud ji není dostatek přichází na řadu bateriové úložiště a až ve chvílích, kdy dojde k poklesu jeho kapacity přichází na řadu energie ze sítě. (Přebytečnou energii můžete samozřejmě i vracet zpět do sítě. Při současných cenách výkupu elektřiny je většinou výhodnější si ji však uložit do baterií na „později“.) Schématické znázornění celé soustavy lze vidět na obrázku vpravo.

Postup a realizace

1) Kontaktujete nás

Do 3 dnů po zaslání nezávazné poptávky z vaší strany se ozveme a nastíníme varianty možných řešení

2) Osobní posouzení objektu

Po předchozí domluvě přijedeme k vám, probereme induviduální požadavky a po prohlídce objektu navrhneme optimální řešení pro vaši domácnost spolu s vypracováním cenové nabídky.

3) Vypracování povolení a žádosti o dotace

Po odsouhlasení navrženého řešení zajistíme všechna povolení a žádosti, následuje podpis smlouvy. Po podpisu smlouvy se okamžitě pouštíme do realizace.

4) Montáž, oživení a revize

Během několika dnů nainstalujeme celý systém, oživíme ho, provedeme revizi a předáme kompletně funkční celek. Seznámíme vás s jeho funkcí a ukážeme, jak můžete celý systém kontrolovat pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu nebo pc.

5) Připojení do distribuční soustavy

Pro připojení systému do distribuční soustavy následuje návštěva technika od vašeho stávajícího distributora el. eneregie. Ten celý systém ještě jednou prověří a připojí vás do sítě.

6) Vyplacení dotace

Po připojení do sítě následně pošleme všechny potřebné dokumenty na Státní fond životního prostředí. Po zpracování dokumentů úřadem dojde k vyplacení dotace na váš účet
Gratulujeme!

V tomto okamžiku jste si již sami schopni pokrýt velkou část vlastní spotřeby el. energie a vaše investice se od této chvíle začíná kW hodinu po kW hodině vracet! Dále jste se stali méně závislými na výkyvech nevyzpytatelného trhu a jste připraveni na případné výpadky el. energie.