Chcete spolehlivý a téměř bezúdržbový inovativní fotovoltaický systém s vkusným designovým řešením?

Všechny tyto požadavky bez kompromisů splňuje systém Storion něměcké společnosti Alpha ESS. Tento inovativní systém zajišťuje pokrytí spotřeby elektrické energie v domácnosti a přebytky následně ukládá do baterií. V této společnosti se řídí tím, že se kvalita celého systému skládá z bezpodmínečné kvality jednotlivých komponent.

Co vše Fotovoltaika Alpha Storion nabízí?

Klíčovým prvkem celého systému je životnost baterie.

Nejvyšší možné životnosti a zabránění přetěžování a požkozování je dosaženo pomocí systému EMS, který reguluje proud baterie na optimální hodnoty. Druhým systém BMS spolupracuje s EMS a řeší balancování každého článku LiFEPO4 baterie.

Systém Alpha Storion umí i několik dalších užitečných funkcí:

Jednou z je nich funkce UPS Back up, která začne v případě výpadku energie ze sítě v řádech tisícin sekundy napájet všechny spotřebiče napojené na UPS (záložní okruh napájení).

Další velmi užitečnou funkcí je systém on-line monitoringu, pomocí kterého můžete sledovat a upravovat činnost vaší elektrárny např. ze smartphonu, pc apod.

Důležitým prvkem je i kompatibilita celého systému. Protože jsou všechny komponenty navrženy jedním výrobcem, tvoří vzájemně optimalizované funkční řešení, což řada levnějších konkurenčních produktů bohužel často nesplňuje. Může se tak někdy na první pohled zdát, že levnější řešení je často výhodnější. Při detailnějším prozkoumání se ale zjistí, že například počet cyklů/životnost baterie dosahuje pouze polovinu životnosti námi nabízeného systému. Prvotní investice do levnějšího systému tak může být o něco nižší, ale v důsledku se nevyplácí.

Ocenění Alpha Storion a nepřetržitá podpora od výrobce

Alpha ESS získala s produkty řady Storion první místo v EU pro kategorii kompaktní energetická úložiště do 5 kWh. Tohoto srovnání se účastnilo 75 evropských společností a experti z Bonn EuPD Research zde srovnávali parametry jako je hloubka vybití, počet cyklů, efektivita, rychlost přechodu na UPS, poskytované sluby aj. vzhledem k ceně.

Neocenitelnou poskytovanou službou od společnosti Alpha ESS je dálkový monitoring a podpora celého systému, který provádí nepřetržitě. Díky této podpoře dochází k aktualizacím firmware pro měnič i baterie, díky čemuž bude celý systém pracovat optimálně po celou dobu jeho životnosti. Ta tak může dosáhnou i více jak 30 let.

Mobilní aplikace – příklad vzdáleného dohledu

zpět